Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.3 IMDB Puanı 29 Görüntülenme

Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004

Sil Baştan yani orijinal adıyla Eternal Sunshine Of The Spotless Mind, en iyi özgün senaryo Oscar'ı da dahil birçok ödül kazanmış bir filmdir. Michel Gondry'nin yönetmenliğini yaptığı film 2004 yılında vizyona girmiştir. Senaryosunu da yine aynı şekilde Michel Gondry, Charlie Kaufman ve Pierre Bismuth ile birlikte yazmıştır. Sil Baştan (Eternal Sunshine Of The Spotless Mind) çıktığı günden itibaren her geçen gün daha fazla ilgi toplamış ve izleyiciler tarafından övülmeye devam etmiştir.

Filmin Konusu
Filmin konusuna gelirsek, Sil Baştan, Joel ve Clementine adlarındaki çiftin mutlu bir birliktelik sürdürmeleriyle başlar. Fakat iki yıl süren bu mutlu birliktelik, iki tarafında ayrılma kararı almasıyla birlikte sona erer.
Film genel olarak içinde bulundukları ilişkinin sadece kötü taraflarını gören ve iyi taraflarını arka plana atan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Baş karakterlerimizden Clementine, bu ilişkinin tüm izlerini unutmak istediği için oldukça ilginç bir karar alır. Joel'de istemeye istemeye bu kararın gerçekleşmesini sağlar. İşler gittikçe karmaşık bir hal almaya başlar.

Film romantizm ve dram ağırlıklı gibi görünse de aslında oldukça dikkat çekici bir bilim kurgu filmidir de. Başta sakin ilerleyişiyle izleyiciye sıradan bir film izlenimi verse de ilerleyen dakikalarda oldukça hayret verici ve farklı olayların gelişmeye başlaması izleyici içine çeker.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  Senaryo:

  Charlie Kaufman (story), Michel Gondry (story), Pierre Bismuth (story), Charlie Kaufman (screenplay)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?