Kelebek Etkisi – The Butterfly Effect 2004
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 8 Görüntülenme

Kelebek Etkisi – The Butterfly Effect 2004

İlk olarak Kelebek Etkisinin anlamını açıklamak gerekirse, bir kelebeğin kanat çırptığında yarattığı girdabın, binlerce kilometre uzağında bir kasırgaya sebep olabilmesine verilen isimdir. Yani oldukça küçük değişikliklerin bile büyük ve öngörülemez sonuçları doğurabilmesi demektir.

Film Hakkında

Kelebek Etkisi filmi, iki genç yönetmen olan J. Mackye Gruber ve Eric Bress'in imzasını taşıyan bir yapımdır. 2004 yılında yapılan bir gerilim, dram ve bilim kurgu filmidir. Aynı zamanda içerisinde romantizm ve aksiyonda barındırır. 2004'de yayınlanan film ilgi çekici konusuyla oldukça ön plana çıkmış ve döneminde çokça konuşulmuştur. Ayrıca bu beğeninin ardından devam filmleri de çekilmiş fakat ilk filme duyulan ilgi her zaman daha fazla olmuştur.

Filmin Konusu

Filmde Evan Treborn adındaki başkarakter doğuştan zihinsel sorunlara sahip bir çocuktur. Yaşadığı kötü olaylarından etkisinden çıkamamakta ve aynı zamanda garip hafıza sorunları yaşamaktadır. Bir yetişkin olduktan sonra bazı şeylerin farkına varır ve geçmiş ile gelecek arasında bir takım olayları düzeltmeye çalışır.
Bunu yaparken de izleyicinin aklında birçok soru işareti bırakarak merak uyandıran ve aynı zamanda dokunaklı olmayı da başaran bir filmdir. Film ilk başladığında tam olarak hızlı bir başlangıç yapamasa da, Evan ’ın hayatındaki karmaşıklıklar ilerleyen sahnelerde oldukça gelişecek ve film tamda bu anlarda izleyici için daha keyif verici ve merak uyandırıcı bir durum almaya başlayacaktır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Butterfly Effect

  Senaryo:

  J. Mackye Gruber, Eric Bress

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?