Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 38 Görüntülenme

Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi

Efsanesi yaşamaya devam eden film serilerinden biri olan Karanlıklar Ülkesi film serisinin üçüncü filmi olarak karşımıza çıkan Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi 2009 yapımı, 6.6 IMDB puanına sahip bir fantastik-bilimkurgu filmi.

Fantastik yapımlarıyla öne çıkan Fransız yönetmen Patrcik Tatopoulos ’un yönetmen koltuğunda oturduğu Underworld: Rise of the Lycans senaryosu büyük bir senarist ekibinin elinden çıkmış, bu noktada senaryosu beyazperdeye hazırlayan isimlerse Danny McBride, Dirk Blackman ve Howard McCain. Karanlıklar Ülkesi 3 filminin baş karakteri her zamanki gibi Kate Beckinsale canlandırmasıyla Selene olsa da, bu filmde Sonja rolüyle Rhona Mitra karakterinin öne çıkışına şahit oluyoruz. Ayrıca Viktora karakterine hayat veren Bill Nighy ve Lucian rolündeki Michael Sheen de göze çarpan oyunculardan.

Underworld 3 film konusuna gelirsek, bir kurt adamın insan olarak doğan oğlu zindanlarda doğduğunda aristokratik vampir klanının kötü lideri Viktor bu bebeğin hayatını bağışlayıp ona Lucian ismini verir. Daha sonraysa Lucian ’ı insanları yeni bir tür olan Lycanlara dönüştürmeye zorlar ve onun bu yeteceğini kontrol altında tutmak için de Lucian ’ı köle gibi yetiştirir. Aradan geçen yıllar sonrasında Lucian cesur ve güçlü bir savaşçı olur ve halihazırda tüm Lycanların da doğal lideridir. Gündüzleri insan formuna tekrar dönemeyen kurt adamlarla savaşır ve vampirleri korur. Ancak Lucian ve Viktor ’un kızı Sonja birbirlerine aşıktır ve gizlice buluşmaya başlarlar. Bir gün kurt adamlara karşı verilen bir savaşta Lucian, Sonja ’nın hayatını kurtarmak için kurt adam formuna geçer. Viktor ise bu olay sonrasında Lucian ’ı cezalandırır ve zindanlara kapatır. Sonja onu kurtarır, ancak Viktor tarafından hapsedilince bu sefer Lucian sevdiği kadını kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Fantastik ögelerle dolu serinin üçüncü filmi Karanlıklar Ülkesi Lycanların Yükselişi Türkçe Dublaj izleyicilerini serinin diğer filmlerini de izlemeye bekleriz

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Underworld: Rise of the Lycans

  Senaryo:

  Danny McBride (screenplay), Dirk Blackman (screenplay), Howard McCain (screenplay), Len Wiseman (story), Robert Orr (story), Danny McBride (story), Kevin Grevioux (characters), Len Wiseman (characters), Danny McBride (characters)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?